kontakt mapa serwisu siedziba

sex shop

Strona główna · Dildo i wagina · Czy wagina to cipka

Czy wagina to cipka?

O kobiecej anatomii intymnej mówi się mało i pewnie stąd o kobiecych przymiotach prawi się używając wulgaryzmów i określeń infantylnych. Mowa, mową. O ile nawet brzydkie słowa oddają prawdziwy sens. Jednak kobieta i jej krocze na ów sens nie mogą liczyć. Mowa zmienia się powoli, ale na naukę nigdy nie jest za późno. Czy zatem wagina to cipka i na odwrót? A co to wulwa i pochwa?

Wagina, cipka i seria pomyłekWaginą zwykło się błędnie określać wszystko począwszy od wzgórka łonowego, warg sromowych, łechtaczki i… samej waginy. Zgrzyta? I owszem, bo wagina to pochwa, czyli wewnętrzna część narządów rodnych kobiety, a to co widzimy na zewnątrz (wzgórek łonowy, wargi sromowe większe i mniejsze oraz łechtaczka) określa się mianem wulwa (z łac. vulva), co w języku polskim nazywane jest mało trafnie sromem.
Gdybyście mieli wątpliwości, to zapamiętajcie wagina = pochwa i nic więcej. Jeśli chcecie mówić o tym, co kobiece krocze ma na zewnątrz i co w sobie skrywa, możecie mówić potocznie cipka.

Poprawnie jest mówić:
„włożyła tampon do cipki / pochwy /waginy
ale poprawnym nie jest stwierdzenie: „wydepilowana wagina”, bo znaczy to tylko tyle co „wydepilowana pochwa”, a która z nas wymaga tam depilacji. Chcąc mówić o depilacji bikini należy używać określeń: wzgórek łonowy, wulwa, lub cipka

Słowo „cipka” jak widać jest dość uniwersalne, ale nie medyczne.  Gdybyście chcieli je zastąpić bardziej poprawnymi politycznie określeniami pamiętajcie o słowach: „wagina”, „srom”, „wulwa”.Komentarze

Artykuł nie był jeszcze komentowanyNapisz komentarz